Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

Awarie siłowników w bramie wjazdowej

Bramy wjazdowe zdalnie otwierane pozwalają w wygodny sposób wjeżdżać na posesję, bez konieczności wysiadania z samochodu. Jednak niekiedy może dojść do uszkodzenia w obrębie siłowników, które całkowicie uniemożliwia korzystanie z bramy. Jakie są najczęstsze awarie siłowników w bramie wjazdowej i kiedy konieczna jest profesjonalna jej naprawa?

Awaria prądu

Siłowniki w bramach wjazdowych działają, pobierając prąd elektryczny. Niekiedy, w wyniku uszkodzenia przewodów lub w związku z pracami planowymi, może dojść do przerwy w dostawie prądu, w wyniku której brama nie reaguje na próby uruchomienia. Zanim podejmiesz decyzję o wezwaniu fachowców, sprawdź, czy nie doszło do awarii prądu. Jeżeli to właśnie przerwa w dostawie energii jest przyczyną awarii, to po jej przywróceniu brama powinna zacząć pracować z pełną mocą.

Przesilenie siłownika

Jedną z głównych przyczyn awarii siłowników w bramach wjazdowych jest nieodpowiednie dobranie jego mocy, do ciężaru skrzydła bramy wjazdowej. Jeżeli brama przewyższa wagą zalecenia producenta automatyki, siłownik pracuje na wyższych obrotach, co może prowadzić do spalenia elementów odpowiedzialnych za jego pracę. W takiej sytuacji naprawa bramy wjazdowej będzie wymagała wymiany siłownika na nowy. Zgodnie z zaleceniami, warto wybrać siłownik o mocy pozwalającej na swobodne wprawianie w ruch bramy o ciężarze wyższym o min 30% od rzeczywistego.

Zanieczyszczenia zalegające w siłownikach śrubowych

W bramach skrzydłowych stosowane są siłowniki śrubowe. Jeżeli wykluczono uszkodzenie w obrębie silnika, warto sprawdzić, czy w obrębie komponentów siłownika nie pojawiły się zanieczyszczenia, uniemożliwiające jego pracę. Siłowniki środowe składają się ze śruby i tłoku. Jeżeli elementy te nie zostały odpowiednio zabezpieczone, wówczas podczas eksploatacji mogło dojść do zabrudzenia lub pomiędzy elementy mógł się dostać obiekt. Wówczas, wystarczy odpowiednio oczyścić siłowniki. Jeżeli jednak podczas oględzin zauważyłeś, że doszło do przekrzywienia tłoku, wówczas konieczna będzie profesjonalna naprawa bramy wjazdowej.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …