Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

BRAMA GARAŻOWA ROLETOWA – CHARAKTERYSTYKA

Właściciele garażów mogą postawić na kilka modeli bram. Różnią się one nie tylko budową, ale także mechanizmem działania. Wśród nich znajduje się m.in. brama roletowa.

Cechy charakterystyczne bramy roletowej do garażu

Nazwa tej bramy nie wzięła się z przypadku. Wszystko dlatego, że w trakcie jej używania kurtyna bramy nawijana jest bezpośrednio na wał napędowy, który schowany jest w skrzynce zamontowanej na nadprożu. Dzięki temu brama porusza się w płaszczyźnie pionowej i pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni użytkowej w garażu. Z powodzeniem może być wykorzystywana również w ograniczonych przestrzennie projektach. Mechanizm działania bramy roletowej można porównać do żaluzji i tym mianem również często jest określana.

Dodatkowo podczas montażu nie jest wymagana zabudowa sufitu. Nowoczesne modele w standardzie posiadają także system zdalnego sterowania. Oczywiście w konstrukcji uwzględniona jest ręczna korba. W starych rozwiązaniach pełniła rolę ręcznego napędu do bramy, a obecnie wykorzystywana jest w celach awaryjnych. Dodatkowo warto sprawdzić, czy dany model posiada hamulec bezpieczeństwa. Dzięki niemu minimalizuje się ryzyko ewentualnych wypadków.

Wyjątkowy komfort

Brama tego typu zapewnia przede wszystkim bardzo wysoki komfort jej użytkowania. Właściciel może podjechać pojazdem praktycznie pod samą kurtynę, dzięki czemu oszczędza się przestrzeń użytkową w garażu. Ma to kluczowe znaczenie w małych zabudowaniach. Bramy tego typu zapewniają dobrą termoizolację i są proste w montażu. Indywidualizacja projektu może polegać m.in. na dodaniu dodatkowego oświetlenia automatycznego. Cena zakupu bramy garażowej roletowej może być wyższa niż w przypadku klasycznych segmentów, jednak wytrzymałość eksploatacyjna i wygoda użytkowania zdecydowanie przemawiają na jej korzyść. Dzięki temu bramy roletowe cieszą się dużą popularnością wśród klientów.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …