Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

Brama garażowa uchylna – kiedy się na nią zdecydować?

Bramy uchylne cieszą się dużą popularnością. Najlepiej sprawdzają się w kilku przypadkach. Kiedy wybór takiej bramy może być dobrym wyborem?

Brama garażowa typu uchylnego – cechy

Brama garażowa uchylna to rodzaj drzwi garażowych, których charakterystyczną cechą jest szczególny mechanizm otwierania. Polega on na unoszeniu konstrukcji na zawiasach i przesuwaniu jej w górę, ale bez podnoszenia się w płaszczyźnie poziomej. Ten sposób zamykania sprawia, że pozostawia się dużo wolnej przestrzeni przed garażem, co przydaje się w sytuacjach, gdy inne rodzaje bram trudno byłoby zainstalować.

Brama garażowa uchylna – kiedy warto się zdecydować?

Istnieje kilka przypadków, w których bramy uchylne wyjątkowo dobrze się sprawdzają. Należą do nich m.in.:

  • ograniczenie miejsca — największą zaletą bramy uchylnej jest zaoszczędzenie dużej ilości miejsca przed budynkiem ze względu na system otwierania się w górę,
  • wygoda użytkowania — wrota tradycyjnej bramy mogą się zamknąć pod wpływem np. nagłego podmuchu wiatru; w przypadku bramy uchylnej nie ma takiego problemu, co ułatwia korzystanie z niej,
  • obsługa ręczna — bramy uchylne są zazwyczaj lżejsze niż bramy segmentowe, dlatego są dobrym wyborem, jeśli nie planuje się instalacji automatycznego napędu do zamykania i otwierania garażu,
  • tańszy koszt — zwykle prosty, standardowy model bram uchylnych jest bardziej ekonomiczną opcją, co przydaje się w przypadku, gdy dysponuje się ograniczonym budżetem.

Jak widać, brama garażowa uchylna z powodzeniem stosowana jest w razie wystąpienia specyficznych trudności, m.in. braku miejsca w okolicy garażu. Ostateczna decyzja o wyborze bramy zależy od indywidualnych potrzeb i osobistych preferencji użytkownika. Przed dokonaniem zakupu warto skonsultować się z profesjonalistą, aby dostosować mechanizm zamykania do konkretnych warunków garażowych.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …