Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

BRAMA PRZESUWNA – KIEDY BĘDZIE DOBRYM WYBOREM?

Brama wjazdowa spełnia kilka istotnych funkcji. Dzięki niej zabezpieczysz teren posesji przed wtargnięciem niepożądanych osób lub zwierząt, a także zwiększysz kontrolę nad przepływem ludzi. W określonych sytuacjach dobrym wyborem okazuje się brama przesuwna. Sprawdź, kiedy warto na nią postawić i czym się charakteryzuje.

Brama przesuwna – jak jest zbudowana?

Jak sama nazwa wskazuje, brama składa się z przesuwnego skrzydła, które porusza się wzdłuż ogrodzenia. W zależności od wybranego modelu może być przesuwana ręcznie lub za pomocą wbudowanego silnika elektrycznego. Na rynku bez trudu znajdziesz szeroki wybór bram pod kątem ich parametrów technicznych, szerokości oraz wysokości i stylu wykończenia. Należą one do dwóch z najczęściej wybieranych modeli bram zabezpieczających domy jednorodzinne oraz tereny firmowe.

Kiedy będzie dobrym wyborem?

Ze względu na specyfikę działania, brama przesuwna jest doskonałym wyborem w przypadku szerokich i krótkich działek. Wówczas inwestorom zależy na optymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Skrzydło przesuwne porusza się równolegle do ogrodzenia, dzięki czemu nie zabiera dodatkowego miejsca. Ponadto tego typu konstrukcje są bardziej odporne na działanie warunków atmosferycznych. Nawet w przypadku mocnych podmuchów wiatru brama nie otworzy się pod ich wpływem. Niestety w przypadku dostępnych na rynku alternatyw sporadycznie może dochodzić do takiej sytuacji. Zapobieganie jej jest niezwykle istotne z perspektywy bezpieczeństwa domowników, w tym małych dzieci bawiących się na podwórku.

Kolejnym atutem bram przesuwnych jest to, że mogą mieć naprawdę dużą szerokość. Dzięki temu doskonale sprawdzają się przy przestrzeniach magazynowych, a także w ogrodzeniach zakładów produkcyjnych i przemysłowych. Szerokie skrzydło z powodzeniem umożliwi wjazd i wyjazd pojazdów o ponadprzeciętnych gabarytach. Oczywiście bramy przesuwne można wykorzystywać również w innych sytuacjach, a wszystko zależy od realnych potrzeb i preferencji użytkowników. Dostępne na rynku modele są nie tylko praktyczne, ale również uniwersalne i estetycznie wykonane.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …