Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

Bramy garażowe – z jakim kosztem trzeba się liczyć?

Wiele osób zastanawia się, z jakim kosztem należy się liczyć podczas zakupu bramy garażowej. Poniżej kilka informacji na ten temat. 

Bramy garażowe uchylne

Najtańszym rodzajem bram garażowych są bramy uchylne oraz rozwierne, które są wyprodukowane z blachy trapezowej. Ceny zakupu tego typu bram rozpoczynają się już od 600 złotych, jednak ostateczny koszt zakupu zależny jest od wymiarów bramy, a także jej dokładnej specyfiki. Bramy tego typu często wyceniane są przez producentów w stawkach za metr. Koszt zakupu w tym rozwiązaniu zaczyna się już od 200 zł za metr kwadratowy bramy. Ceny zakupu bram garażowych uchylnych, które są pomalowane na dowolny kolor, rozpoczynają się od 1000 złotych. Są one nieocieplane, a dodatkowe ocieplenie wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości od 200 do 400 złotych.

Bramy garażowe segmentowe

Droższym wyborem niż bramy uchylne będą garażowe bramy segmentowe, których wybór na rynku jest zdecydowanie większy. Koszt zakupu podstawowej wersji bramy rozpoczyna się od 2000 złotych. Zazwyczaj modele są już ocieplone, a więc nie ma konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków na ich ocieplanie. Bardzo często klienci decydują się na zakup bram segmentowych wraz z dodatkowym wyposażeniem, które podnosi ogólne koszty tego rozwiązania. Dlatego, w zależności od wybranego wariantu, cena zakupu bramy segmentowej może wynieść od 3000 do nawet 8000 złotych.

Napęd do bramy garażowej

W obecnych czasach wiele osób nie wyobraża sobie zakupu bramy garażowej z napędem ręcznym, a wyposażenie bramy w napęd elektryczny będzie się wiązało z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Koszt zakupu napędu do bramy zależny jest od kilku istotnych czynników. Wśród nich wymienia się rodzaj siłownika, skład zestawu, a także koszt dodatkowych elementów wyposażenia. Wśród dodatków do bram garażowych można wymienić między innymi pilot, zamek z uchwytem lub zestaw fotokomórek. Ceny podstawowych napędów do bram garażowych rozpoczynają się od 1000 złotych.

Podsumowanie

Zakup bramy garażowej wiąże się z koniecznością poniesienia sporych kosztów. Są one zależne przede wszystkim od rodzaju bramy garażowej, a także jej specyfiki. Dodatkowo płatny jest napęd do bram garażowych, a także dodatkowe elementy wyposażenia.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …