Wibram

Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice
logo 2

Jesteś tutaj:

BRAMY I OGRODZENIA PRZEMYSŁOWE – JAK WYBRAĆ?

Wybór bramy i ogrodzenia przemysłowego należy poprzedzić odpowiednią analizą. Ostatecznie to od tych elementów zabezpieczeń zależą m.in. bezpieczeństwo pracowników i innych użytkowników obiektu. Solidne bramy i ogrodzenia stanowią zabezpieczenie przed zwierzyną, a także ewentualnymi włamywaczami. W związku z tym powinny być wykonywane z odpornych materiałów i jednocześnie pozostawać wygodne w codziennej eksploatacji. Jak dokonać właściwego wyboru?

Dlaczego wybór bramy i ogrodzenia ma znaczenie?

Na początku warto zastanowić się nad tym, jakie funkcje spełniają brama i ogrodzenie przemysłowe. Na ich podstawie dobiera się odpowiednie rozwiązanie technologiczne. Oczywiście wysokość ogrodzenia, czy też skala dodatkowych zabezpieczeń, zależą m.in. od specyfiki danego przedsiębiorstwa. Najlepiej zabezpieczone są zazwyczaj obiekty wojskowe, czy też związane z przemysłem paliwowym. Dobrej jakości ogrodzenie powinno:

  • zwiększyć poziom zabezpieczenia obiektu (budynku i terenów wokół);
  • być odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych;
  • być odporne na uszkodzenia mechaniczne i próby włamań;
  • zapewnić estetyczny wygląd obiektu;
  • pozwalać na łatwe serwisowanie i pielęgnację;
  • być trwałe w codziennej i intensywnej eksploatacji.

To wszystko należy dopasować do realnych potrzeb inwestora, aby ogrodzenie i brama spełniały jego oczekiwania w dłuższej perspektywie.

Rodzaje ogrodzeń przemysłowych

Poziom zabezpieczeń ogrodzenia zależy m.in. od jego rodzaju. Najmniejsze zabezpieczenia dają proste ogrodzenia wykonywane z siatki plecionej lub siatki zgrzewanej. Wykorzystuje się je zazwyczaj tam, gdzie nie ma dużego ryzyka włamania ze względu na niską wartość przedmiotów składowanych w obiekcie. Zdecydowanie bardziej profesjonalne i wydajniejsze w codziennym użytkowaniu są

  • ogrodzenia modułowe;
  • ogrodzenia segmentowe;
  • ogrodzenia panelowe.

Gwarantują wyższy poziom zabezpieczeń, wyglądają bardziej estetycznie i są wygodne w użytkowaniu. Bramy metalowe i ogrodzenia metalowe to obecnie standard. Takie ogrodzenia można wyposażyć w bramy automatyczne przesuwne, czy też z jednym lub dwoma skrzydłami. Finalny projekt powinien być dopasowany do Twoich potrzeb i warto skonsultować go ze specjalistą. W Wibram znajdziesz szeroki wybór nowoczesnych i wydajnych bram i ogrodzeń przemysłowych.