Wibram

Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice
logo 2

Jesteś tutaj:

CZY MOŻESZ UZYSKAĆ DOFINANSOWANIE NA WYMIANĘ DRZWI GARAŻOWYCH?

Wymiana drzwi garażowych na nowe zazwyczaj wiąże się z dużym wydatkiem. W określonych sytuacjach jest on konieczny, jeżeli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swojego mienia, a także zadbać o swoją wygodę. Czy można otrzymać dofinansowanie na zakup drzwi garażowych?

Dofinansowanie z programu Czyste Powietrze

Od jakiegoś czasu właściciele i współwłaściciele domów mogą ubiegać się o dofinansowanie na wymianę drzwi garażowych z rządowego programu Czyste Powietrze. Traktowane są one jako stolarka zewnętrzna domu i wskazuje się je wśród wymienianych elementów w procesie termomodernizacji nieruchomości. Dzięki temu poprawia się izolacyjność budynku i redukuje się w nim straty ciepła. To nie tylko sposób na oszczędność eksploatacyjną, ale również działanie wspierające ekologię.

Jakie wymogi trzeba spełnić?

Zgodnie z wytycznymi programu rządowego, do dofinansowania kwalifikują się tylko bramy, których współczynnik przenikania ciepła nie przekracza 1,3 W/m2K. To bariera, którą muszą przekraczać drzwi garażowe zgodnie z nowymi regulacjami. Współczynnik przenikania ciepła to parametr, na który warto zwracać uwagę nie tylko przy wyborze stolarki drzwiowej i okiennej, ale także materiałów budowlanych. Im jest on niższy, tym lepsza izolacyjność nieruchomości i mniejsze ubytki ciepła, a tym samym straty energii. Przekłada się to na komfort użytkowania budynku oraz mniejsze rachunki eksploatacyjne.

Ile wynosi dofinansowanie?

Dofinansowanie do drzwi garażowych dzieli się na podstawowe oraz podwyższone. Z podstawowego mogą skorzystać właściciele, których dochód roczny nie przekracza 100 tysięcy złotych. Dofinansowanie podwyższone przygotowano dla rodzin, w których dochód na jedną osobę nie przekracza 1400 złotych lub dla gospodarstw jednoosobowych, gdy dochód ten nie przekracza 1960 złotych na miesiąc.

W ofercie Wibram przygotowaliśmy ofertę drzwi garażowych, które spełniają rządowe wytyczne i kwalifikują się do dofinansowania. Zapraszamy do sprawdzenia naszego asortymentu.