Automatyczne bramy coraz częściej mają zastosowanie w nowych inwestycjach. Właściciele prywatnych, dawno urządzonych posesji mogą się zastanawiać, czy można zautomatyzować starą bramę. Jest to jak najbardziej możliwe.
Dlaczego warto zautomatyzować starą bramę?
Brama automatyczna ma wiele zalet. Jedną z nich jest wygoda. Bramę można otwierać za pomocą pilota, będąc w samochodzie. W taki sam sposób można ją również zamknąć. To doskonała opcja podczas niekorzystnych warunków pogodowych, a także dodatkowa oszczędność czasu. Kolejnym plusem bramy na pilota jest bezpieczeństwo. Szczególne znaczenie ma to w przypadku wjazdu czy wyjazdu bezpośrednio w stronę ruchliwej ulicy. Dzięki automatycznej bramie zmniejsza się prawdopodobieństwo wypadku wskutek pozostawienia auta na czas otwierania bramy.
W jaki sposób można zautomatyzować starą bramę?
Do zautomatyzowania bramy potrzebny jest napęd. Napęd do bram skrzydłowych dzieli się na rodzaje: napęd mechaniczny i napęd elektrohydrauliczny. Napęd mechaniczny jest tańszy w porównaniu do elektrohydraulicznego, z kolei ten drugi jest bardziej zaawansowany technicznie, co sprawdza się w często użytkowanych bramach. Decydując się montaż automatycznej bramy, należy kierować się wyborem konkretnego napędu do bram skrzydłowych. Warto sugerować się takimi kryteriami jak intensywność użytkowania, długość skrzydła bramy, waga i konstrukcja. Będzie to miało istotny wpływ na pracę bramy.
Automatyzacja starej bramy jest możliwa. Przy czym należy brać pod uwagę, że problemem w montażu napędu nie jest fakt, że brama jest stara, a to, że sam montaż wymaga prac ziemnych. Elementy wchodzące w skład napędu muszą prawidłowo zostać zamontowane. Nie zawsze jest to proste, ale przy odrobinie pomysłowości i wysiłku, stara brama może zostać zautomatyzowana.