Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

CZYM POWINNY SIĘ CHARAKTERYZOWAĆ DOBRE DRZWI TECHNICZNE?

Drzwi techniczne to specjalistyczny produkt, który ma zastosowanie w określonych sytuacjach. Miejsce dla nich znajduje się zarówno w przestrzeniach przemysłowych, biurowych, jak i w domach mieszkalnych. Ich znaczenia nie można nie docenić, ponieważ w sytuacjach awaryjnych od jakości wykonania drzwi technicznych może zależeć bezpieczeństwo osób znajdujących się w obiekcie. Czym powinny cechować się dobrej jakości rozwiązania?

Drzwi techniczne – co to takiego?

Drzwi techniczne umieszcza się w pomieszczeniach o specyficznym charakterze niemieszkalnym oraz w obiektach technicznych. Ich zadaniem jest zapewnienie większego bezpieczeństwa użytkowania danego wnętrza oraz pomieszczeń, które z nim sąsiadują. Ich budowa różni się od tradycyjnych modeli drzwi wejściowych lub użytkowych, ponieważ nie są dodatkowo ogrzewane, a także zawierają mniej zabezpieczeń przeciw włamaniom. Z drugiej strony wyróżniają się innymi parametrami, które z punktu widzenia użytkowego są kluczowe.

Gdzie znajdują zastosowanie?

Tego typu drzwi stosuje się przede wszystkim w miejscach, gdzie istnieje zwiększone ryzyko pożaru czy też zalania. W domowych warunkach umieszcza się je m.in. w garażu, spiżarni, piwnicy, strychu czy też w kotłowni. Zdecydowanie szerszy jest potencjał wykorzystania drzwi technicznych w przestrzeniach przemysłowych. Tu stanowią odpowiednie zabezpieczenie: hal produkcyjnych, holi ewakuacyjnych, przestrzeni zagrożonych wybuchem, pożarem lub zalaniem czy też serwerowni. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z pomieszczeniami technicznymi.

Kluczowe parametry w drzwiach technicznych

Na rynku dostępne są różne rodzaje drzwi technicznych, które różnią się parametrami technicznymi w zależności od miejsca ich przeznaczenia. Wiele z kluczowych aspektów ma jednak charakter uniwersalny. Przede wszystkim drzwi techniczne powinny być wykonane z wytrzymałego materiału, który jest odporny na działanie podwyższonej temperatury czy większego zawilgocenia. Dodatkowo powinny być wzmocnione pod kątem uszkodzeń mechanicznych i uderzeń, a także odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. W Polsce najczęściej stawia się na drzwi stalowe płaszczowe, które są lekkie, łatwe w montażu i bardzo wytrzymałe. Dobrym wyborem są m.in. drzwi techniczne Wiśniowski. Firma ta od lat dostarcza na rynek najwyższej jakości produkty dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …