Wibram

Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice
logo 2

Jesteś tutaj:

Drzwi do domku na działce – jakie wybrać?

Dobrze dobrane drzwi do domku na działce nie tylko będą dobrze wyglądać, ale także zapewnią bezpieczeństwo w trakcie nieobecności właścicieli. Nie bez znaczenia jest również to, by były odporne na działanie warunków atmosferycznych i trwałe. Poniżej 3 parametry, którymi warto się kierować, kupując drzwi do takiego domku.

1. Wysoka wytrzymałość na warunki zewnętrze

Domki letniskowe często znajdują się na otwartym terenie. Zwykle też ich drzwi, z uwagi na koszt, nie mają dodatkowego zadaszenia i narażone są na działanie deszczu, śniegu czy wiatru. Dobrą wytrzymałością na te czynniki cechują się drzwi techniczne. Najczęściej montuje się je w budynkach przemysłowych, np. magazynach i garażach. Sprawdzą się jednak także na działce.

2. Bezpieczeństwo

Nie da się ukryć, że przez większość roku domek letniskowy stoi pusty. Solidne drzwi antywłamaniowe będą stanowiły przeszkodę dla złodzieja, który chce dostać się do środka. Oczywiście nic nie daje 100%-owej gwarancji i ochrony, ale dobre drzwi, a wcześniej solidne ogrodzenie, mogą zniechęcić włamywacza.

Poza tym bardzo często warunkiem ubezpieczenia budynku na wypadek kradzieży jest posiadanie drzwi antywłamaniowych. Takie zabezpieczenia mają także drzwi przeciwpożarowe chętnie wybierane przez właścicieli domków letniskowych.

3. Przenikalność ciepła

Domki letniskowe nie są tak dobrze izolowane przed zimnem jak budynki mieszkalne. Dlatego warto zadbać o to, by okna i drzwi cechowały się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Najlepsze będą takie o współczynniku poniżej 0,8 W/m2K. 

Ważny jest również prawidłowy sposób montażu. Nawet najcieplejsze drzwi i okna nie uchronią przed dużymi stratami ciepła, jeśli będą nieprawidłowo zamontowane.

Podsumowanie

Przemyślany wybór drzwi do domku letniskowego zapewni komfort i bezpieczeństwo jego właścicielom. Warto zainwestować w droższe drzwi, które będą bardziej trwałe i sprawdzą się także podczas chłodów.