Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

Drzwi zewnętrzne aluminiowe – za i przeciw

Drzwi wejściowe powinny pełnić dwie funkcje – muszą nie tylko dobrze się prezentować, ale również chronić wnętrze przed czynnikami zewnętrznymi oraz nieproszonymi gośćmi. Wybór inwestorów bardzo często pada na aluminiowe drzwi zewnętrzne. Jakie są zalety, a jakie wady takiego rozwiązania?

Dlaczego warto inwestować w aluminiowe drzwi zewnętrzne?

Aluminiowe drzwi zewnętrzne to częsty wybór inwestorów, co nie jest dziwne, ponieważ ich największą zaletą jest wysoka trwałość i wytrzymałość co sprawa, że jest to zakup na długie lata. Takie modele nie będą się odkształcały pod wpływem różnego rodzaju czynników w przeciwieństwie do modeli drewnianych czy wykonanych z PVC. Są również stosunkowo lekkie przy dużej odporności na włamanie.

To jednak nie koniec zalet wynikających z montażu drzwi zewnętrznych wykonanych z aluminium. Takie modele charakteryzuje również bardzo dobra izolacyjność cieplna. Wszystko to możliwe jest dzięki temu, że do produkcji takich drzwi wykorzystywane są nowoczesne technologie, pozwalające na uzyskanie stosunkowo niskiego współczynnika przenikania ciepła. Warto też wspomnieć o tym, że część produkowanych modeli drzwi zewnętrznych aluminiowych może być wykorzystywana w budownictwie pasywnym. Poza izolacyjnością cieplną aluminiowe drzwi charakteryzuje również wysoka dźwiękochłonność, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania nieruchomości. 

Drzwi zewnętrzne aluminiowe są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne – idealnie pasują do fasady nowoczesnych budynków. Ich wygląd może być łatwo dopasowany do wymagań projektu, a wszystko przez to, że aluminium jest materiałem łatwym w kształtowaniu i obróbce. Dzięki temu można nanosić na nie dowolne wzory i kolory.

Jakie są wady zewnętrznych drzwi aluminiowych?

Jedną z największych wad drzwi aluminiowych bez wątpienia jest ich cena. Nie ma co ukrywać, są to obecnie jedne z najdroższych modeli dostępnych na rynku. Tu jednak warto też pamiętać o tym, że choć koszty inwestycji są znaczące, jest to zakup na długie lata.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …