Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

Drzwi zewnętrzne stalowe – czym różnią się od aluminiowych?

Podczas wyboru drzwi do domu, klienci często zestawiają ze sobą drzwi aluminiowe oraz drzwi stalowe. I stal i aluminium są bowiem bardzo odporne na warunki atmosferyczne oraz korozję. Są również wytrzymałe. A jakie są ich indywidualne cechy charakterystyczne? Czym drzwi stalowe różnią się od aluminiowych?

Ciężkość drzwi a ochrona przeciwwłamaniowa

Drzwi stalowe są cięższe od aluminiowych. Trudniej je samemu zamontować i lepiej zlecić to profesjonalistom. Masa drzwi stalowych jest dużym plusem w kontekście właściwości antywłamaniowych. To właśnie drzwi stalowe najlepiej sprawdzają się w kontekście ochrony przed włamywaczami. Są bardziej wytrzymałe i trudne do wyważenia. Jeżeli więc klient chce kupić drzwi, które będą dobrze zabezpieczać dom, powinien zdecydować się na drzwi wykonane ze stali.

Materiał a izolacja termiczna

Stal ma niższy współczynnik przewodzenia cieplnego niż aluminium. Drzwi stalowe lepiej nadają się do izolacji termicznej domu od drzwi aluminiowych. Przy stalowych drzwiach łatwiej zastosować też dodatkowe materiały izolacyjne, np. piankę poliuretanową.

Styl drzwi oraz ich koszty

Aluminium jest materiałem, który łatwiej poddaje się obróbce. W związku z tym drzwi wykonane z aluminium występują w bogatej kolorystyce oraz wzornictwie. Da się je dostosować do każdego stylu architektonicznego, dzięki czemu są bardzo chętnie wybierane przez osoby prywatne. Ze względu na ich solidność, drzwi stalowe montowane są zazwyczaj w budynkach wspólnot mieszkaniowych, użytku publicznego oraz domach prywatnych, których właścicielom zależy przede wszystkim na jak najskuteczniejszej ochronie.

Drzwi stalowe a drzwi aluminiowe – podsumowanie

Drzwi stalowe są masywne, co sprawia, że są doskonałym wyborem w kontekście ochrony przed włamaniami. Mają także lepsze właściwości izolacyjne, a to z kolei przyczynia się do efektywności energetycznej domu. Z drugiej strony, drzwi aluminiowe oferują bogate opcje stylizacji i są często wybierane ze względu na estetykę. Ostateczny wybór zależy więc od priorytetów klienta i konkretnych potrzeb związanych z danym projektem.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …