Wibram

Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice
logo 2

Jesteś tutaj:

JAK DBAĆ O DRZWI ZEWNĘTRZNE?

Drzwi zewnętrzne pełnią bardzo ważną funkcję w każdym budynku. Przede wszystkim umożliwiają bezpieczne wchodzenie i wychodzenie z nieruchomości, a także zabezpieczają ją przed niechcianymi gośćmi. Ponadto spełniają rolę izolacyjną i dekoracyjną. Ze względu na ich przeznaczenie, warto odpowiednio dbać o drzwi zewnętrzne, aby zachowały swoje funkcje i estetykę na lata. Jak to robić?

Ostrożna eksploatacja

Przede wszystkim pielęgnacja drzwi zewnętrznych powinna polegać na ich bezpiecznej i ostrożnej eksploatacji. Nie powinno ich się narażać na uszkodzenia mechaniczne, które nie tylko zaburzają estetykę, ale także obniżają wytrzymałość drzwi. W zabezpieczeniu przed uszkodzeniami mechanicznymi bardzo ważna jest także ich regulacja. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko uderzeń o inne elementy konstrukcji, czy też o posadzkę.

Podczas pielęgnacji, w tym mycia i konserwowania drzwi, niezbędne jest stosowanie bezpiecznych preparatów. Drzwi zewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów i to determinuje sposób ich pielęgnacji. Podstawowa pielęgnacja powinna dotyczyć zarówno skrzydła, okuć, zawiasów, jak i ościeżnic. Drzwi zewnętrzne narażone są na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, dlatego warto zabezpieczyć je dachem. Dzięki temu wytrzymają zdecydowanie dłużej.

Jak sprawdzać stan drzwi?

Poza regularną pielęgnacją warto postawić na sprawdzanie stanu technicznego drzwi. Podstawą są oględziny ich poszczególnych elementów pod kątem ewentualnych zniszczeń. Szczególną uwagę zwraca się na stan skrzydła, okucia i zawiasy. Drobne usterki warto naprawić niezwłocznie, a większe problemy skonsultować ze specjalistą. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń, niezbędny jest wybór wysokiej jakości drzwi zewnętrznych. Takie bez trudu znajdziesz w ofercie przygotowanej przez Wibram.