Wibram

Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice
logo 2

Jesteś tutaj:

Jak dobrać wysokość ogrodzenia przemysłowego?

Odpowiednio dobrane ogrodzenie przemysłowe stanowi nieodłączny element infrastruktury przedsiębiorstwa. Podobnie jak w przypadku ogrodzenia wokół domu, pełni funkcję nie tyle ozdobną, ile zapewniającą odpowiednio poziom bezpieczeństwa mienia. Właśnie dlatego, szukając odpowiedniego ogrodzenia, należy zwrócić uwagę na szereg istotnych czynników, wpływających na jego jakość. Poniżej podpowiemy, w jaki sposób dobrać wysokość ogrodzenia dla przemysłu, by uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Poznaj wymogi prawne

Zanim podejmiesz się wyboru odpowiedniego ogrodzenia przemysłowego, sprawdź obecnie obowiązujące przepisy prawne, ponieważ w tej kwestii nie można pójść na żadne ustępstwa. W tym celu warto zapoznać się z treścią Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Choć przepisy nie wskazują minimalnej i maksymalnej wysokości ogrodzenia, to warto zauważyć, że w przypadku zastosowania dodatkowego zabezpieczenia, w postaci ostro zakończonych elementów lub drutu kolczastego, ogrodzenie nie może być niższe niż 1,8 m. Warto zatem rozważyć wybór takiej wysokości ogrodzenia przemysłowego, które umożliwi zastosowanie dodatkowych barier, bez konieczności wnioskowania o pozwolenie na budowę, które staje się wymagane dla ogrodzeń o wysokości wyższej niż 2,2 m.

Zwróć uwagę na cel ogrodzenia

Dobierając optymalną wysokość ogrodzenia przemysłowego, warto również wziąć pod uwagę jego cel. Podstawowym zadaniem ogrodzenia przemysłowego jest zabezpieczenie mienia przed kradzieżą oraz przed wandalizmem, a także przed spojrzeniami osób niepowołanych.

W przypadku zabezpieczenia przed kradzieżą, w zupełności wystarczające okażę się ogrodzenie przemysłowe o wysokości 1,8 m wzmocnione dodatkowymi zabezpieczeniami. Jednak, aby uchronić personel firmy oraz sprzęt przed spojrzeniami niepowołanych osób, wówczas warto rozważyć możliwość zastosowania wyższego ogrodzenia, do 2,1 m wysokości.