Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

Jak wybrać napęd do bramy wjazdowej?

Wybór odpowiedniego napędu do bramy wjazdowej zależny jest od kilku istotnych czynników, które mają duży wpływ na sposób użytkowania całej bramy. Poniżej wskazujemy na te najistotniejsze.

Intensywność użytkowania

Podczas wyboru napędu do bramy wjazdowej należy wziąć pod uwagę przede wszystkim intensywność użytkowania bramy, czyli częstotliwość jej zamykania oraz otwierania. W przypadku bramy przydomowej można zdecydować się na standardowy napęd. Jednak jeśli brama będzie użytkowana bardziej intensywnie, konieczne będzie wybór mocniejszej jednostki. Bramy najczęściej są intensywnie eksploatowane przy większej liczbie użytkowników. Dlatego podczas wyboru napędu warto również zwrócić uwagę na pamięć sterownika, czyli możliwą do wykorzystania liczbę pilotów.

Wymiary i waga

Napęd do bramy wjazdowej powinien być także odpowiednio dostosowany do jej wymiarów oraz wagi. Nieprawidłowo dobrany napęd może sprawić, że działanie bramy nie będzie stabilne, co będzie się wiązało na przykład z niepełnym otwarciem lub szarpaniem podczas otwierania. Dlatego przed wyborem napędu należy zmierzyć długość skrzydła bramy oraz jej wysokość. W kartach katalogowych napędów do bram można znaleźć informacje na temat maksymalnego obciążenia dla danego modelu. W razie wątpliwości można swój wybór również skonsultować ze specjalistą.

Funkcje napędu

Przed wybraniem napędu do bramy wjazdowej warto się również zastanowić, jakie funkcje sterownika będą przydatne, a jakie mogą się okazać zupełnie zbędne. Dobrze zastanowić się nad dodatkowymi funkcjonalnościami, które wpływają na bezpieczeństwo, a także zwiększają żywotność napędu. Wśród nich można wskazać między innymi zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe, lampę ostrzegawczą, wejście awaryjne, pracę na niskim napięciu, a także miękki start i stop.

Dodatkowe informacje

Wybierając napęd do bramy, dobrze jest zwrócić uwagę również na pozostałe aspekty wyboru. Warto zdecydować się na napęd solidnej firmy, która oferuje produkty wysokiej jakości oraz zapewnia klientom gwarancję i autoryzowany serwis. Duże znaczenie podczas wyboru ma także stosunek ceny do jakości, dlatego dobrze sprawdzić różne warianty oferowanych produktów.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …