Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

JAK WYBRAĆ WYDAJNY NAPĘD DO BRAMY PRZESUWNEJ?

Odpowiednio dobrany napęd do bramy wjazdowej przesuwnej pozwala na zachowanie maksymalnej płynności wjazdu. Właśnie dlatego tak ważne jest dobranie rozwiązania, które w pełni odpowie na potrzeby danego rozwiązania, zastosowanego na posesji. Poniżej znajdziesz wszystkie kluczowe informacje, które pozwolą Ci wybrać odpowiedni napęd do bramy.

Czym się kierować wybierając napęd do bramy przesuwnej?

Chcąc uzyskać jak najlepszy komfort użytkowania bramy wjazdowej, należy przede wszystkim zrezygnować ze skupiania się wyłącznie na cenie. Takie podejście pozwoli uniknąć późniejszych kosztów związanych z koniecznością naprawy czy wymiany mechanizmu. Zamiast tego, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii.

Przede wszystkim częstotliwość użytkowania

Należy pamiętać, że znacznie inne wymagania co do siły napędu będą miały bramy użytkowane prywatnie, dla których średniodobowy cykl wynosi do 50 razy, a inny w przypadku wykorzystania przemysłowego, gdzie dziennie brama otwierać się częściej. Jest to jeden z ważniejszych parametrów, który rzutuje na żywotność napędu. Dobrany w niewłaściwy sposób, z siłownikami o niewystarczającej mocy, może prowadzić do uszkodzenia, jeszcze przed upływem okresu gwarancji. Na potrzeby domowe można zdecydować się na napędy o mniejszej mocy, jednak wciąż dopasowanej do pozostałych parametrów.

Zwróć uwagę na wielkość i ciężar bramy

Po określeniu częstotliwości otwierania bramy można przejść do kolejnego punktu, w którym należy dokonać dokładnych pomiarów bramy. Kluczowe znaczenie ma wielkość bramy oraz jej ciężar. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, czyli długą żywotność i płynne działanie, należy dobierać napędy gwarantujące zapas mocy na poziomie 30-40%. Takie rozwiązanie sprawi, że napęd nie będzie się przeciążał podczas pracy na granicach swojej wytrzymałości.

Poza powyższymi kryteriami wybierając napęd do bram wjazdowych przesuwnych, warto zwrócić uwagę na funkcje centrali sterującej i napięcie zasilania silnika. Zakup odpowiedniego napędu pozwoli Ci uzyskać efekt cichej i płynnej pracy, co znacząco poprawi komfort użytkowania bramy.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …