Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

JAKI NAPĘD WYBRAĆ DO BRAMY SKRZYDŁOWEJ?

Bramy wjazdowe skrzydłowe, z uwagi na możliwość zastosowania również na wąskich działkach, cieszą się dużą popularnością. W zależności od budżetu i preferencji mogą być otwierane ręcznie lub automatycznie. W przypadku bramy automatycznej warto dobrać odpowiedni napęd, który zapewni jej płynne funkcjonowanie. Aby uniknąć ryzyka wybrania niewłaściwego napędu, warto zapoznać się z treścią poniższego artykułu. 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu napędu?

Przed przystąpieniem do zakupu napędu należy szczegółowo określić parametry bramy, dzięki czemu możliwe będzie dobranie odpowiedniego rozwiązania do potrzeb danego użytkownika. Na to, jaki napęd należy wybrać, wpływ mają takie czynniki jak:

  • liczba skrzydeł,
  • długość skrzydeł,
  • ciężar bramy,
  • sposób montażu,
  • odległość od zawiasu do krawędzi słupka,
  • planowany sposób użytkowania.

Wszystkie te powyższe czynniki w dużej mierze określają, jaki napęd powinieneś wybrać. Szczególny nacisk należy położyć na ciężar. Niedoszacowanie w zakresie tego parametru może sprawić, że wydajność napędu okaże się zbyt niska. To z kolei może prowadzić do przepalenia się napędu, przez co konieczny będzie zakup nowego. Aby tego uniknąć, warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Jak wybrać odpowiedni napęd?

Podczas zakupu napędu do bramy warto wybierać znane marki. Tańsze napędy nieznanych producentów mogą się okazać zbyt słabe lub wykonane z niskiej jakości podzespołów. Wówczas, mimo pierwotnej oszczędności, finalnie i tak będziesz musiał wydać znacznie więcej środków.

Wybierając napędy od znanych producentów, którzy działają na rynku od wielu lat, zyskujesz pewność, że inwestycja okaże się opłacalna. Co więcej, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek awarii, zyskasz gwarancję kompleksowego wsparcia.

Zakup napędu do bramy wjazdowej skrzydłowej powinien być odpowiednio przemyślany. Wyłącznie wybierając odpowiedni napęd, zyskasz gwarancję jego długotrwałego funkcjonowania. Chcąc dobrać napęd, szczegółowo przeanalizuj parametry bramy lub skorzystaj ze wsparcia wykwalifikowanych specjalistów.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …