Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

JAKIE DRZWI ZEWNĘTRZNE WYBRAĆ W 2023 ROKU?

Drzwi zewnętrzne to bardzo istotny element każdego domu. To od nich zależy w dużej mierze estetyka zewnętrznej części budynku, a co najważniejsze poziom bezpieczeństwa domowników. Drzwi zewnętrzne to jeden z pierwszych elementów naszego domu, który widzą nasi goście. Dodatkowo chronią one nasz dom przed hałasem, warunkami atmosferycznymi, a także stratami ciepła. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać w 2023 roku?

Design drzwi zewnętrznych

Estetyka i design drzwi zewnętrznych powinna podkreślać lub nawiązywać do stylu budynku. Aby nasz dom tworzył spójną całość drzwi powinny pasować do elewacji domu i do charakteru wnętrza. Na rynku dostępnych jest ogromny wybór modeli i wzorów, więc z pewnością znajdziesz model  spełniający Twoje oczekiwania. Warto wziąć pod uwagę ilu skrzydłowe drzwi potrzebujesz. Bardzo istotnym elementem jest też materiał, z których drzwi zostały wykonane.

Jaki materiał drzwi zewnętrznych wybrać?

Wybierając materiał, z jakiego wykonano drzwi zewnętrzne, warto przyjrzeć się bliżej jego charakterystyce. Modelem charakteryzującym się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne są niezniszczalne drzwi stalowe. Drzwi wykonane ze stali mogą Ci zagwarantować największe bezpieczeństwo przed włamaniem. Kolejną zaletą tego typu drzwi jest łatwa konserwacja. Warto wspomnieć, że powierzchnia takich drzwi może być powleczona dekoracyjną folią, pokryta drewnopodobną płytą lub polakierowana. Innym trwałym materiałem, z którego wykonuje się drzwi jest aluminium. Takie drzwi są często dodatkowo ocieplane materiałem termoizolacyjnym, dzięki czemu mają dobrą izolację akustyczną oraz termiczną. Dodatkowo takie drzwi nie ulegają odkształceniom i mogą świetnie chronić przed włamaniem.

Trendy na rynku drzwi zewnętrznych w 2023 roku

Na rynku drzwi zewnętrznych obserwuje się tendencję do eksperymentowania z kolorami i wzorami. Drzwi zewnętrzne z witrażem mogą stać się hitem 2023 roku. Dodadzą one wyjątkowości zewnętrznej elewacji budynku i pomogą w rozjaśnieniu ciemnego przedpokoju. Innym trendem są drzwi w mocnym ekstrawaganckim kolorze, odróżniające się od koloru zewnętrznych ścian domu. Można tu wskazać odcienie zieleni, czerwieni oraz niebieskiego. Dla osób ceniących sobie klasykę także mamy świetną wiadomość! Wśród najnowszych trendów obecny jest również minimalizm, proste formy oraz matowe wykończenia – wszystkie te trendy znajdziesz w bogatej ofercie Wibram!

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …