Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

Kiedy warto zdecydować się na bramę przesuwną?

Dobór odpowiedniej bramy wjazdowej jest kluczowy dla zapewnienia komfortu mieszkańców. Na rynku dostępne są różne warianty, których stosowanie zalecane jest różnych okolicznościach. Dlatego stojąc przed koniecznością wyboru odpowiedniego rozwiązania, warto dowiedzieć się, kiedy należy zdecydować się na bramy przesuwne, a kiedy skuteczniejsze okażą się tradycyjne bramy uchylne.

Kiedy można zamontować bramę przesuwną?

Bramy przesuwne podczas otwierania przesuwają się wzdłuż specjalnej szyny prowadzącej. To sprawia, że osoby wybierające tego typu rozwiązanie powinny dysponować odpowiednio dużą przestrzenią montażową. Chcąc określić, czy w danym przypadku możliwe będzie zamontowanie bramy przesuwnej, należy wcześniej ustalić maksymalną szerokość bramy. Takie działanie pozwoli uniknąć niepotrzebnego rozczarowania.

Co więcej, chcąc zamontować bramę przesuwną, należy pamiętać, że może być ona montowana wyłącznie na posesjach, których wjazd znajduje się na tym samym poziomie co reszta ogrodzenia. W takich przypadkach konieczne może się okazać wybranie bramy wjazdowej dwuskrzydłowej, która do otwarcia nie wymaga dodatkowego miejsca.

Jaki model bramy przesuwnej wybrać?

Producenci w swojej ofercie posiadają bramy przesuwne z automatyką oraz bez silnika. Te pierwsze przez wielu uznawane są za zdecydowanie bardziej komfortowe. Zamontowany napęd sprawia, że kierowca może otworzyć i zamknąć bramę wjazdową bez konieczności opuszczania samochodu. Sygnał uruchamiający bramę wjazdową może być nadany bezpośrednio z wnętrza budynku lub za pośrednictwem pilota.

Choć rozwiązanie to wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, to znacząco zwiększa wygodę obsługi. Co więcej, niektóre typy bram wjazdowych z automatyką mają możliwość podłączenia do inteligentnych systemów budynku, dając możliwość obsługi za pośrednictwem wygodnej aplikacji mobilnej.

Bramy bez automatyki wymagają każdorazowego, ręcznego otwierania. Tym samym, kierowca chcący wjechać na teren własnej posesji będzie zmuszony dwukrotnie wysiąść z pojazdu, by najpierw otworzyć, a później zamknąć bramę wjazdową.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …