Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi wewnętrzne?

Kwestia wyboru drzwi wewnętrznych to kluczowy element aranżacji wnętrza, który ma zarówno praktyczne, jak i estetyczne znaczenie – odpowiednio dobrane potrafią kompletnie odmienić charakter pomieszczenia, poprawić jego izolację akustyczną czy zapewnić większy poziom prywatności. Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Drzwi wewnętrzne jako gwarancja komfortu i bezpieczeństwa

Drzwi wewnętrzne są istotnym aspektem wystroju mogącym spełniać różne funkcje. Często służą jako dekoracja podkreślająca walory estetyczne wnętrza, z reguły jednak odgrywają bardzo ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom. Oprócz zwiększania prywatności wytwarzają także lepszą atmosferę w pokoju poprzez stanowienie bariery akustycznej i termicznej, która niweluje hałasy dochodzące z zewnątrz oraz daje możliwość dostosowywania temperatury panującej w środku. Z tego względu nie wolno bagatelizować kwestii ich wyboru.

Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi wewnętrzne?

W takim razie, o jakich elementach należy pamiętać podczas wybierania drzwi wewnętrznych? Istnieje kilka podstawowych czynników, które pomogą dobrać odpowiedni model, np.:

  • materiał – każdy z dostępnych na rynku materiałów ma swoje wady i zalety, dlatego lepiej dostosować wybór do oczekiwanych rezultatów; drzwi drewniane są dość drogie, ale mają naturalny urok, stalowe są bardziej odporne na uszkodzenia, z kolei szklane wpuszczają do środka o wiele więcej światła;
  • system otwierania – od tradycyjnych zawiasów do drzwi przesuwnych, składanych i harmonijkowych; tutaj jest w czym wybierać, wszystko zależy od indywidualnych preferencji;
  • styl i design – wygląd drzwi powinien być dopasowany do wystroju wnętrza, co nada mu spójny i jednolity charakter;
  • poziom izolacji – lepiej postawić na drzwi o wysokim poziomie izolacji akustycznej i termicznej, które wspomogą zachować odpowiedni klimat w pomieszczeniach.

Wybierając drzwi wewnętrzne, nie wolno zdać się na przypadek. Warto poświęcić więcej czasu na dobór takiego modelu, który zapewni komfort i wygodę użytkowania na długie lata. Podczas podejmowania ostatecznej decyzji należy zwrócić szczególną uwagę na podstawowe kwestie, m.in. wymiary, rodzaj wykorzystanego materiału, typ systemu otwierania, design czy funkcjonalność drzwi.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …