Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

NA JAKIE PARAMETRY ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE NAPĘDU DO BRAMY WJAZDOWEJ SKRZYDŁOWEJ?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju napędy do bramy wjazdowej skrzydłowej. Wybór urządzenia idealnie dopasowanego do bramy przekłada się na wygodę jej użytkowania, funkcjonalność całego zestawu, a także zmniejszone ryzyko ewentualnych usterek. Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze napędu do bramy wjazdowej skrzydłowej? 

Na co zwrócić uwagę?

Tak naprawdę istnieje kilka kluczowych parametrów, które powinny interesować inwestora. Dobra ich analiza pozwoli na dobranie właściwego napędu do bramy skrzydłowej.

Długość skrzydła bramy

Pierwszym parametrem jest długość skrzydła bramy. Można ją zmierzyć we własnym zakresie lub skorzystać z informacji dostarczonych przez producenta w specyfikacji produktu. Na podstawie tego wymiaru dobiera się moc siłownika i rodzaj napędu. Każdy napęd posiada wskazania dotyczące rekomendowanej i maksymalnej długości skrzydła, którą będzie w stanie obsłużyć.

Ciężar skrzydła bramy

Ważnym aspektem jest także ciężar skrzydła bramy. Może ono być wykonane z różnych materiałów, co przekłada się na ostateczną wagę. Siłowniki również posiadają dedykowane wytyczne dotyczące maksymalnego obsługiwanego ciężaru skrzydła bramy. Kupując napęd, pamiętaj o tym, aby zostawić odpowiedni zapas. Postawienie na siłowniki pracujące na granicy swoich możliwości sprawia, że wzrasta ryzyko awarii i kosztownych napraw.

Skala eksploatacji

Warto zastanowić się również nad tym, jak często brama będzie użytkowana. Intensywność eksploatacji przekłada się na jakość napędu, który trzeba wybrać. Wybrane modele na rynku przeznaczone są do użytku przy domu, jak i w bardziej wymagających warunkach. Jeżeli szukasz napędu do bramy do firmy, to postaw na rozwiązania bardziej zaawansowane technologicznie i bardziej wytrzymałe, niż w przypadku napędu do bramy przy domu.

Ponadto napęd powinien być dobrany do różnych czynników związanych ze specyfiką i możliwościami montażu w danej lokalizacji. Tu ważne jest m.in. osadzenie zawiasu względem krawędzi słupka. Jeżeli szukasz wysokiej jakości napędów do bram lub całych zestawów, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez ekspertów Wibram.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …