Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

Najczęstsze awarie bram przesuwnych

Bramy przesuwne zyskały popularność wśród użytkowników ze względu na dużą oszczędność miejsca oraz łatwą automatyzację procesu otwierania i zamykania. Niestety, jak każde urządzenie mechaniczne, mogą ulegać najróżniejszym awariom. Dowiedz się, jak uniknąć najczęściej występujących usterek w taki sposób, by serwis bram przesuwnych nie był konieczny.

Jak działają bramy przesuwne?

Brama przesuwna to stosunkowo prosty mechanizm opierający się na kilku podstawowych komponentach. Zazwyczaj składa się z ramy i ruchomego skrzydła, które porusza się na boki po prowadnicach dzięki sile napędu, czyli urządzeniu zasilanemu elektrycznie lub hydraulicznie dostarczającemu energii potrzebnej do zamykania. Całości dopełniają czujniki, zabezpieczenia i system sterowania w postaci pilota albo klawiatury numerycznej. Profesjonalny serwis bram przesuwnych obejmuje kompletny przegląd wyżej wymienionych elementów składowych sprzętu.

Najczęstsze awarie bram przesuwnych

Wiedza na temat sposobu działania bramy przesuwnej jest ważna, ponieważ większość pojawiających się uszkodzeń w przypadku tego rodzaju bram dotyczy najważniejszych elementów układu, w tym ramy, napędu, prowadnic, silnika czy elektroniki. Najczęściej występujące awarie bram przesuwnych to kolejno:

  • problemy z napędem widoczne jako spowolnienie poruszania się bramy spowodowane uszkodzeniem silnika lub pasków,
  • uszkodzenia prowadnic, które ze względu na długotrwałe obciążenie i narażenie na czynniki atmosferyczne mogą popękać,
  • usterki elektroniczne, w tym systemów sterujących, pilotów zdalnego sterowania czy czujników ruchu,
  • zużycie elementów mechanicznych, m.in. rolek, prowadnic, łańcuchów,
  • korozja i rdza prowadzące do problemów z poruszaniem się całego systemu.

Jak widać, awarie pojawiają się najczęściej w wyniku naturalnego zużycia poszczególnych części mechanizmu. Jak im zapobiegać? Tutaj z pomocą przychodzi serwis bram przesuwnych – jedynie regularnie przeprowadzana konserwacja sprawi, że uniknie się poważnych usterek. Jeśli jednak dojdzie do awarii, zachęcamy do skorzystania z usług naszego serwisu bram wjazdowych.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …