Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

Najczęstsze awarie bramy przesuwnej

Bramy przesuwne to jedne z wygodniejszych form wjazdów na teren posesji. Decydując się na ich montaż, nie trzeba wydzielać dodatkowej przestrzeni, na skrzydła bramy, a co więcej, sterowane za pomocą pilota pozwalają na wygodne otwieranie i zamykanie, bez konieczności opuszczania pojazdu. Jednak jak w przypadku pozostałych typów bram, również bramy przesuwne ulegają awariom, które mogą znacząco obniżyć komfort ich użytkowania. Poznaj najczęstsze przyczyny awarii bramy przesuwnej i dowiedz się, co zrobić, w przypadku ich wystąpienia.

Uszkodzenia mechaniczne

Najczęściej bramy przesuwne odmawiają posłuszeństwa w wyniku uszkodzenia mechanicznego. Niekiedy brama nie chce działać, jak należy, ponieważ w obrębie jej szyny pojawił się element blokujący dalszy ruch skrzydła bądź między szczeblami bramy zaklinowała się gałąź. Taką usterkę można w prosty sposób usunąć samodzielnie. Wystarczy, że wyeliminujesz przeszkodę, którą skrzydło bramy napotyka na swojej drodze.

Jeżeli jednak do uszkodzenia doszło w wyniku stłuczki, wówczas pomoże wyłącznie sprawdzony serwis bram przesuwnych.

Uszkodzenie napędu

Długotrwała eksploatacja może sprawić, że napęd do bramy odpowiedzialny za przesuwanie się skrzydła przestaje działać. Dodatkowo silnik napędu stale narażony jest na działanie czynników atmosferycznych, które w przypadku nieodpowiedniego zabezpieczenia mogą prowadzić do uszkodzenia elementów odpowiedzialnych za pracę silnika.

Jeżeli podejrzewasz, że doszło do zalania silnika, wówczas koniecznie wezwij serwis bram przesuwnych. Próba naprawy usterki we własnym zakresie może jedynie pogłębić problem i sprawić, że dalsze prace serwisowe będą niemożliwe.

Awarie, które usuniesz samodzielnie

Nie wszystkie awarie wymagają pomocy specjalistów. Z niektórymi z pewnością poradzisz sobie samodzielnie. Dlatego, jeżeli Twoja brama przesuwna nie chce się otworzyć, w pierwszej kolejności sprawdź, czy nie jest konieczna wymiana baterii w pilocie. Następnie sprawdź, czy fotokomórki nie uległy zabrudzeniu, szczególnie w okresie jesiennym. Niekiedy, konieczne może się okazać nasmarowanie elementów jezdnych. Dopiero gdy ww. czynności nie przyniosą żadnych rezultatów, wezwij fachowców.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …