Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

Pilot do bramy – jak dobrać?

Wybór odpowiedniego pilota zdalnego sterowania do bramy wjazdowej lub garażowej jest kluczowy dla zapewnienia maksymalnego komfortu jej użytkowania. Pozwala wygodnie otwierać i zamykać bramę, bez konieczności wysiadania z pojazdu. Jednak w jaki sposób dobrać pilot, by spełniał on nasze wymagania?

Dobierz odpowiedni rodzaj

W automatyce bram garażowych i wjazdowych stosuje się obecnie dwa rodzaje pilotów, które różnią się obsługiwaną częstotliwością sygnału:

  • 433 MHz,
  • 868 MHz.

Te pierwsze z reguły mają wyraźnie krótszy zasięg i tym samym wymagają podjechania niemal pod samą bramę. Częstotliwość ta jest również narażona na większe zakłócenia, które niekiedy mogą uniemożliwić sprawne otworzenie bramy. Jednak nie można pominąć zalety pilotów działających na podstawie częstotliwość 433 MHz. Z uwagi na zastosowaną niską falę, takie piloty doskonale przenikają przez ciała stałe, umożliwiając uruchomienie napędów również wówczas, gdy na drodze znajduje się przeszkoda.

Piloty obsługujące częstotliwość 868 MHz, niemal nie ulegają zakłóceniom elektromagnetycznym, a dla swojego działania wymagają uprzedniego sparowania.

Pilot z opcją zmiany kodu

Chcąc dodatkowo zabezpieczyć swój majątek, warto rozważyć wybór pilota zdalnego sterowania ze zmiennym kodem. Taki pilot, za każdym użyciem wysyła inny sygnał, który wytwarzany jest na podstawie ustalony algorytm. W ten sposób niemożliwe będzie sklonowanie sygnału przez osoby nieupoważnione.

Pamiętaj przy tym, że dla sprawnego działania, każdy pilot, również ten ze zmiennym kodem, należy wcześniej odpowiednio zaprogramować. Dopiero wówczas możliwe będzie zdalne wprawianie bramy w ruch.

Dobierz pilot dopasowany do radioodbiornika

Poszukując odpowiedniego pilota zdalnego otwierania, musisz pamiętać, że ten dla swojego działania wymaga odpowiedniego dopasowania do radioodbiornika. Co ważne, pilot nie musi być zgodny marką z radioodbiornikiem. Istotne jest, aby oba elementy działały na podstawie tę samą częstotliwość. Odpowiednio dobrane elementy odpowiadające za wprawianie bramy w ruch, pozwolą Ci na wygodne użytkowanie bramy, zapewniając jej płynne działanie.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …