Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

Samodzielna regulacja drzwi zewnętrznych – co pozwala osiągnąć?

Odpowiednio wyregulowane drzwi zewnętrzne to gwarancja bezpieczeństwa Twojego domu. Warto więc co jakiś czas przyjrzeć się mechanizmowi i w razie potrzeby wyregulować drzwi.

Regulacja drzwi zewnętrznych dla ochrony przed włamaniem

Aby zadbać o bezpieczeństwo swojego domu, należy regularnie sprawdzać, czy drzwi zewnętrzne są właściwie wyregulowane. Podczas użytkowania może dojść do rozluźnienia zawiasów, zużycia uszczelek czy rozluźnienia zamka. W kwestii ochrony przed włamaniem kluczowy jest solidny montaż zamka oraz rygli. Zamek powinien być odpowiednio napięty, tak aby dobrze współgrał z klamką i łatwo się przekręcał. Istotne jest również wyregulowanie rygli, tak, aby idealnie pasowały do otworów w futrynie. Pamiętać należy też o dobrym przykręceniu kołków antywyważeniowych, żeby zlikwidować wszelkie luzy.

Ogranicz straty ciepła, dzięki samodzielnej regulacji drzwi zewnętrznych

Poza kwestiami związanymi z bezpieczeństwem, właściwie wyregulowane drzwi pozwolą na utrzymanie w domu maksymalnej ilości ciepła. Warto zacząć od położenia zawiasów, dzięki którym możliwe jest utrzymanie drzwi idealnie w pionie, aby po żadnej stronie nie pozostały puste przestrzenie. Bardzo ważne jest, aby skrzydło drzwiowe po zamknięciu dokładnie przylegało do ościeżnicy. Wszelkie luki będą bowiem powodowały straty energii. To z kolei przełoży się z czasem na wyższe rachunki za ogrzewanie. Aby uniknąć uciekania ciepła przez drzwi zewnętrzne, należy także regularnie kontrolować stan uszczelek, konserwować je, a w razie widocznego zużycia wymienić na nowe.

Samodzielna regulacja drzwi zewnętrznych pozwala uzyskać zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa. Dobrze osadzone drzwi, z prawidłowo działającym zamkiem, trudniej będzie sforsować. Odpowiednia regulacja drzwi to także troska o domowy budżet, który nie ucierpi z powodu strat energii. Sam proces regulacji nie jest trudny i nie wymaga skomplikowanych narzędzi. Jeśli nie chcesz samodzielnie regulować drzwi albo pomimo podjętych prób nie udaje Ci się uzyskać zadowalającego efektu, zachęcamy do skorzystania z usług naszego serwisu. Skontaktuj się z nami, a nasz technik przyjedzie do Ciebie w umówionym terminie.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …