Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

SERWIS AUTOMATYKI DO BRAM – JAKIE ELEMENTY SYSTEMU POWINNY ZOSTAĆ SPRAWDZONE W CZASIE SERWISU?

Regularne przeprowadzanie prac serwisowych automatyki do bram garażowych, wjazdowych, czy też przemysłowych to niezwykle ważny aspekt jej pielęgnacji. To nie tylko rekomendacja, ale również obowiązek właścicieli bram z elementami automatyki. Jest to warunkowane normą EN 12635. Brak profesjonalnego serwisu może skutkować konsekwencjami w postaci uszkodzenia automatyki, utraty gwarancji, czy też stworzenia niebezpieczeństwa użytkowania urządzenia. Jakie elementy systemu powinny zostać sprawdzone podczas serwisowania?

Co sprawdza się w trakcie serwisu automatyki do bram?

Istnieje kilka podstawowych elementów automatyki do bram, które powinny zostać sprawdzone podczas prac serwisowych. Oczywiście dokładnego sprawdzenia wymaga centrala sterująca. Kolejnym elementem jest napęd do bramy oraz wszystkie jego elementy. Serwisant weryfikuje, czy proces otwierania i zamykania bram przebiega bez zarzutu. Dodatkowo sprawdza stan technicznych poszczególnych elementów. W przypadku widocznych uszkodzeń może zarekomendować przeprowadzenie prac naprawczych lub wymianę wadliwego elementu. Podczas serwisowania analizie poddaje się także skrzydło bramy, jej koła, prowadnice i każdy inny element, którego usterka może powodować problemy z otwieraniem i zamykaniem bramy, a także ryzyko niebezpieczeństwa użytkowników.

Dlaczego warto postawić na profesjonalny serwis?

Każdorazowo serwis powinien być przeprowadzany przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami. W myśl przepisów tylko one mogą podbić kartę gwarancyjną i serwisową automatyki do bram. Regularny i rzetelny serwis bram należy przeprowadzać przynajmniej z kilku powodów. Przede wszystkim chodzi o zwiększenie żywotności całego systemu, a także zadbanie o jego niezawodność. Źle działająca automatyka do bram może powodować zagrożenie dla użytkowników, ryzyko skaleczenia lub wypadku, uszkodzenie bramy, czy też uszkodzenie pojazdu. Ponadto w przypadku braku serwisu producent może wycofać gwarancję. Jako Wibram oferujemy profesjonalne prace serwisowe. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym przedstawicielem, aby poznać szczegóły potencjalnej współpracy.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …