Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

Serwis bram wjazdowych i drzwi garażowych po zimie – dlaczego warto go przeprowadzić?

Okres jesienno-zimowy nie jest obojętny dla bram wjazdowych i drzwi garażowych. Utrzymujące się niskie temperatury i częste opady atmosferyczne pozostawiają ślad nawet na solidnych konstrukcjach. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia konserwacja.

Regularny serwis zapewni dłuższą żywotność

Bramy wjazdowe i drzwi garażowe stale narażone są na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Niskie temperatury i liczne opady deszczu i śniegu z czasem wywierają coraz bardziej szkodliwy wpływ na elementy metalowe i gumowe uszczelki.

Wykonywanie regularnych przeglądów i prac serwisowych, szczególnie po okresie jesienno-zimowym pozwala znacznie szybciej wykryć ewentualne usterki, które szybko usunięte pozwolą na znaczące wydłużenie żywotności całej bramy wjazdowej i drzwi garażowych, a dodatkowo zapobiegnie powstawaniu poważnych uszkodzeń całego mechanizmu.

Odświeżenie mechanizmów po zimie

Zimą wszystkie mechanizmy bram wjazdowych i drzwi garażowych narażone są na przeciążenia. Wykonując pozimowy serwis, będziesz w stanie na bieżąco wprowadzać niezbędne działania korygujące, w tym ponowną regulację skrzydeł bram i drzwi, a także smarowanie elementów ruchomych.

Odpowiednio przeprowadzony serwis sprawi, że zarówno bramy wjazdowe, jak i drzwi garażowe odzyskają dawną płynność ruchów, sprawiając, że ich użytkowanie będzie znacznie wygodniejsze.

Czy warto zlecać serwis specjalistom?

Zdecydowanie tak. Odpowiednio przeprowadzony serwis bram wjazdowych i drzwi garażowych pozwoli wydłużyć ich żywotność. Wykwalifikowany specjalista wie, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę, a dodatkowo, dysponuje odpowiednim sprzętem i akcesoriami, pozwalającymi na właściwe zabezpieczenie elementów ruchomych drzwi i bram.

Aby samodzielnie zadbać o kondycję drzwi garażowych i bram wjazdowych, pamiętaj, by regularnie usuwać zanieczyszczenia, znajdujące się w ich obrębie, by nie doprowadzić do wystąpienia poważnych uszkodzeń mechanicznych oraz uszkodzeń napędu.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …