Wibram

Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice
logo 2

Jesteś tutaj:

Tanie drzwi zewnętrzne – uważaj na te pułapki!

Podczas remontu lub prac wykończeniowych często szukamy oszczędności. Gdy dochodzi do momentu wyboru drzwi zewnętrznych zwracamy szczególną uwagę na aspekty wizualne i ekonomiczne, często zapominając o tym, jaką ważną funkcję pełnią one w naszym domu. Czy zawsze niska cena drzwi zewnętrznych oznacza ich słabą jakość? Na co zwrócić uwagę i jakie parametry należy wziąć pod uwagę, wybierając drzwi zewnętrzne?

Czy warto oszczędzać na drzwiach zewnętrznych?

Tanie drzwi zewnętrzne mogą na pierwszy rzut oka wydawać się atrakcyjną opcją, zwłaszcza jeśli nasz budżet jest ograniczony. Jednak skupienie się na krótkoterminowych oszczędnościach może prowadzić do długoterminowych problemów. Drzwi zewnętrzne powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Materiał, zamki, okucia, izolacja oraz profesjonalny montaż to czynniki, które zapewnią nam bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Co prawda niska cena nie zawsze oznacza złej jakości, należy jednak w takiej sytuacji szczególnie zwrócić uwagę na parametry produktu. Oto najczęstsze pułapki, w które można wpaść, decydując się na zakup tanich drzwi zewnętrznych.

Pułapka 1: Niska jakość materiałów

Jednym z najważniejszych aspektów, na którym nie warto oszczędzać przy zakupie drzwi zewnętrznych, jest jakość materiałów. Drewno, metal, czy tworzywa sztuczne – wybór jest szeroki, ale trzeba pamiętać, że tanie materiały mogą nie wytrzymać trudnych warunków atmosferycznych i upływu czasu. Konieczność częstego malowania czy wymiany drzwi może okazać się dużo droższą opcją w dłuższej perspektywie czasowej.

Pułapka 2: Niska jakość zamków i okuć

Zamki i okucia drzwi zewnętrznych to kluczowy element mający wpływ na bezpieczeństwo naszego domu. Wybierając tańsze rozwiązania, narażamy się na to, że będą one mniej odporne na próby włamania. Drzwi antywłamaniowe powinny być wyposażone w zawiasy, które uniemożliwiają wyjęcie drzwi z ościeżnic. Dodatkowo drzwi powinny być wyposażone w bolce lub haki antywłamaniowe, które dodatkowo zabezpieczają drzwi przed wyjęciem w momencie przecięcia zawiasów.

Pułapka 3: Brak odpowiedniej izolacji

Drzwi zewnętrzne to nie tylko element dekoracyjny, ale również bariera ochronna przed chłodem i hałasem. Oszczędzając na izolacji drzwi, możemy doświadczyć rosnących rachunków za ogrzewanie. Dobra izolacja akustyczna jest szczególnie istotna, jeżeli wybieramy drzwi zewnętrzne do mieszkania znajdującego się w bloku. Odpowiednie wyciszenie hałasów dobiegających z klatki schodowej znacząco podwyższy nam odczuwalny komfort użytkowania.