Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice

TWÓJ DOM SZYBKO TRACI CIEPŁO? SPRAWDŹ, JAK USZCZELNIĆ DRZWI WEJŚCIOWE

Szczelność drzwi wejściowych do domu to bardzo ważny parametr. Przy słabym uszczelnieniu może okazać się, że dom szybko traci ciepło. Przekłada się to zwiększone zapotrzebowanie na energię cieplną w danym budynku i jednocześnie na wyższe koszty jego ogrzewania. W skrajnych przypadkach domownicy mogą mieć nawet problem z zapewnieniem komfortu cieplnego. Sprawdź, w jaki sposób skutecznie uszczelnić drzwi wejściowe.

Na początku weryfikacja

Zanim przejdziesz do tego typu prac, upewnij się, że szczelność drzwi wejściowych rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia. Wszystko po to, aby wykluczyć sytuację, w której prowadzi się prace uszczelniające, a przyczyna problemu leży gdzie indziej. Najprostszym domowym sposobem na sprawdzenie szczelności drzwi wejściowych jest zamknięcie ich bardzo dokładnie, a następnie przyłożenie kartki papieru przy progu. Jeżeli kartka zacznie się poruszać lub wyraźnie będzie słychać dźwięki dochodzące z zewnątrz domu, to drzwi wejściowe mogą być niewystarczająco szczelne.

Jak uszczelnić drzwi wejściowe?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, aby we własnym zakresie lub z pomocą specjalistów uszczelnić drzwi wejściowe do domu. Jednym z nich jest zamontowanie listwy uszczelniającej wykonanej z PCV. Innym ciekawym wyborem jest uszczelka piankowa na taśmie klejącej, która pomaga uszczelnić próg drzwi. W zależności od sytuacji i potrzeb domowników, rekomendowane są jeszcze uszczelki z wytrzymałej i elastycznej gumy silikonowej. Tańsze zamienniki to tworzywa TPV i TPE. Pamiętaj jednak, że tego typu prace warto skonsultować ze specjalistą. Problem może leżeć w złym montażu drzwi lub w jej słabej jakości. Ponadto, zanim przystąpisz do uszczelniania, najpierw usuń starą warstwę uszczelnień i przygotuj stanowisko do bezpiecznej pracy.

Postaw na dobrej jakości drzwi

Aby zminimalizować ryzyko strat ciepła przez drzwi wejściowe, warto postawić na sprawdzone produkty od uznanych producentów. W tym celu zapoznaj się z ofertą naszego sklepu Wibram. Posiadamy w niej zarówno nowoczesne drzwi wejściowe stalowe, jak i klasyczne drewniane modele z wysokim parametrem szczelności. W przypadku wątpliwości, nasz ekspert pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

Twoja brama i napęd zawsze będą w pełni sprawne i służyły latami. Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, regulacje i naprawy.

Zapewniamy wykwalifikowany zespół serwisantów, świadczących usługi najwyższej jakości …