Wibram

Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice
logo 2

Jesteś tutaj:

Wady i zalety drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych

Na wybór drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych zazwyczaj decydują się właściciele domów wolnostojących, gdyż dzięki nim można stworzyć stylowe i dostojnie prezentujące się wejście, dlatego coraz częściej stają się częścią nowoczesnych projektów zabudowań jednorodzinnych. Mimo że mają szereg zalet, nie są uniwersalnym rozwiązaniem, więc przed zakupem należy poznać ich najważniejsze cechy.

Korzyści wynikające z zastosowania drzwi dwuskrzydłowych

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe poza atrakcyjnym wyglądem, który sprawia, że całe domostwo nabiera eleganckiego sznytu, cechują się także wysoką funkcjonalnością. Po otwarciu obu skrzydeł można przez nie łatwo wnosić i wynosić meble o dużych gabarytach tj. łóżka, kanapy czy szafy bez potrzeby ich wcześniejszego rozmontowania. Praktyczny wymiar drzwi dwuskrzydłowych wpływa również na komfort domowników i gości, gdyż zapewnia sprawną komunikację większym grupom oraz osobom z ograniczoną mobilnością. Jeśli drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe są dodatkowo wyposażone w szyby, do wnętrza dostaje się podwójna ilość światła słonecznego, co poprawia komfort życia.

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe – problemy i wady

Aby zamontować drzwi dwuskrzydłowe, przy wejściu do budynku powinna znajdować się duża ilość wolnego miejsca. Jeśli ta przestrzeń jest niewystarczająca do wykonania koniecznych prac, należy z nich zrezygnować jeszcze na etapie projektowania domu. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe stanowią problematyczne rozwiązanie aranżacyjne również ze względu na wysoką cenę. Są drożne od tradycyjnych drzwi, ponieważ ich wyprodukowanie wymaga użycia większych nakładów czasu i materiałów. Dodatkowy koszt stanowi także potrzeba wywiercenia większego otworu oraz osiągnięcia równowagi między skrzydłami, by mogły się poprawnie otwierać i zamykać. Posiadacze drzwi dwuskrzydłowych muszą również zadbać o regularną konserwację zawiasów, co zagwarantuje sprawne działanie przez długie lata.

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe to praktyczny sposób na stworzenie eleganckiego wejścia. Nie jest on jednak pozbawiony wad. Dlatego przed uwzględnieniem ich w projekcie remontu lub budowy domu należy skorzystać z porad profesjonalisty.