Wibram

Od 25 lat dostawa, serwis, montaż
Warszawa i okolice
logo 2

Jesteś tutaj:

BRAMA WJAZDOWA – SKRZYDŁOWA CZY PRZESUWNA?

Brama wjazdowa stanowi zwieńczenie ogrodzenia. Odpowiednio dobrana pozwala nadać styl przestrzeni wokół domu, ale przede wszystkim, zapewnić wygodny wjazd na posesję. Jak dobrać odpowiednią bramę wjazdową, która zapewni odpowiednią funkcjonalność? Czy lepiej zdecydować się na bramę skrzydłową czy zainwestować w bramę przesuwaną?

Bramy skrzydłowe – tańsza alternatywa

Bramy skrzydłowe to jedna z tańszych propozycji dostępnych na rynku. W najprostszych wariantach bramy otwierane są ręcznie, jednak obecnie dostępne są również w wariancie sterowanym automatycznie. Ich główną zaletą jest wygoda montażu. Co więcej, mogą być z powodzeniem montowane również na wąskich działkach.

Osoby, decydujące się na zakup bramy skrzydłowej, mogą wybrać wariant składający się z jednego lub dwóch skrzydeł. Jednak należy mieć na uwadze, że tego typu bramy dla pełnego otwarcia wymagają zapewnienia odpowiedniej przestrzeni.

Bramy przesuwne – rozwiązanie dla wymagających

Osoby ceniące sobie pełną wygodę najczęściej decydują się na bramy przesuwne. Ich główną zaletą jest to, że nie zajmują dodatkowej przestrzeni na posesji podczas otwierania. Z uwagi na sposób otwierania mogą być stosowane wyłącznie w przypadku szerokich działek. Tego typu bramy poruszają się po szynie, po wewnętrznej stronie ogrodzenia. Pełna automatyzacja obsługi zapewnia maksymalną wygodę. Kierowca nie musi wysiadać z pojazdu, by otworzyć, a następnie zamknąć bramę..

Jaką bramę wjazdową wybrać?

Zarówno bramy skrzydłowe, jak i przesuwne mają liczne zalety, które sprawdzą się w określonych okolicznościach. Tym samym, decydując się na zakup konkretnego modelu, warto szczegółowo przeanalizować możliwości działki. Odpowiednio dobrana brama wjazdowa powinna zapewnić wygodny wjazd na posesję, a przy tym nie ograniczać przestrzeni.